Bakanlık Uyardı, Bu Restoranlara Dikkat

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada usulsüzlük yapan restoranları ifşa etti. İnsanların sağlığıyla oynayacak ve hayati tehlikeye neden olan gıdaları satan firmaların adı, sattığı ürün, markası, parti ve hatta seri numarası bile kamuoyuna bildirildi. Başta İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Şanlıurfa gibi büyük şehirler olmak üzere diğer illerde de yapılan incelemeler sonucu yasaklı etleri satan yerler, restoranlar ve kebapçılar bir bir tespit edildi. Etlerin incelenmesi üzerine, at eti, domuz eti, sakatat gibi et türlerinin insanlara yedirildiği ortaya çıktı. Üstelik bu firmaların içinde ünlü Sultanahmet Köftecisi’nin de bulunması, halkın et satan ve yediren yerlere olan güvenini bir hayli azaltmış durumda. 

 

İşte belirlenen o firmalar:

 Kütahya’da bulunan “Akba Et Ürünleri Tar. Hayv. Gıda İnş. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti./“

 İstanbul/Pendik’de bulunan “Altınkaya Et ve Et Mamülleri San. ve Tic. A.Ş.”

 Antalya’da bulunan “Cantaş Et ve Tavuk Ürünleri”

 Konya’da bulunan “Hilal Ciğercisi (Dana sucuk)”

 Listede sadece ana bayilikleri yer alan bu firmaların, diğer şehirlerindeki bayiliklerinde de bu şekilde gıdada usulsüzlük yaptığı belirlendi.

 

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz