Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç: Yılda İki Kez Hacamat Yaptırın

269 0

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. SARAÇ, Gün boyu ihtiyacınız olan suyu bolca tüketin yemek öğünlerine dikkat edin fazla yemekten kaçının. insülin direncini ve kan şekerinizi kontrol ettirin. Yılda iki kez hacamat yaptırmanız faydalı olacaktır ve tüm öğünlerinizde yeşillik tüketin. Dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç: Atatürk Kültür Merkezi’nde Biga Belediye tarafından düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada günümüz dünyasında sağlıklı ve doğal beslenmenin önemini vurgulayarak. Herkesin kendine sağlıklı ve doğal yollardan beslenme alışkanlığı edinip kendilerine iyi bakmalarının yaşlarının ilerlediği dönemlerde sağlıklarına çok ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. SARAÇ cümlelerine şöyle devam etti. Çok çocuklu aileler değiliz kaldı ki çocuklarımız bizim uşağımız, sponsorumuz ve hizmetçimizde değil. Öncelikle kendi sağlığımızı sonra çocuklarımızın sağlığını mahvetmeye hakkımız yok onun için doğal ve sağlıklı beslenmek önem arz ediyor dedi.

Katılanlara tavsiyelerde bulunan SARAÇ, senede iki kez hacamat yaptırmak faydalı olur. Kötü alışkanlıklarınızdan muhakkak kurtulun. Kendi bedeninize saygı gösterin.  gün boyu su tüketimine dikkat edin, fazla yemek tüketmemeye çalışın sağlığınız için insülin direncini ve kan şekeri ölçümlerini düzenli yaptırtın dedi. Yeşillikleri tüm öğünlerinizde tüketin. bedeninizdeki değişimleri gözlemleyin mezura yardımıyla göbek çevrenizi ölçün erkeklerde 94, kadınlarda 88 santimetreyi geçmiyorsa iyidir. Eğer geçiyorsa yemek öğünlerinize dikkat ederek spor yardımı ile fit vücutlara sahip olmanız ve sağlıklı olmanız mümkün olacaktır. Tavsiyelerinde bulundu

Biga Belediye Başkan Yardımcıları Sıtkı Keçeci ve Nazım Hikmet Keskiner Dr. Ender Saraç’a çiçek ve plaket takdim etti.

 

 

 

 

 


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.