Saç bakım seti ile gelen gözalıcı güzellik

412 0

Saçlar için en önemli konu sağlıklı olmasının yanı sıra iyi ve canlı bir görünüme sahip olması. Farklı nedenlerle saç dökülmesi veya saçların zayıflaması birçok kişinin ortak sorunu haline geldi. Peki sağlıklı saç gelişimi ve dökülmelerin önlenmesi için neler yapılmalı? Daha da ilerleyen sorunlarla karşılaşmamak için saç bakımında uzmanların kullandığı çözümler neler?

Saçlarımıza doğru şekilde nasıl bakım yapmalıyız? Saç bakım setlerinde bilinmeyen markasız ucuz ürünler nelere mal olur? Kozmetik yollardan iyi bir saç seramidi, iyi bir saç bakım şampuanı, iyi bir saç bakım toniği ile saçlarımız nasıl daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşur?

Yapılan araştırmalara baktığımızda ABD’de bilim insanlarının yaptığı çalışmada, sağlıklı, parlak ve güzel saçların başkaları üzerinde kadınlar için yarattığı pozitif algıdaki etkisini ortaya çıkarıyor. Bu nedenle saç bakımında kendini kanıtlamış bir ürün olan Masshile 3 kademe komple seti araştırarak aşağıdaki sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

SAÇ BAKIM ŞAMPUANININ ÖNEMİ

 Kötü saç ile güzel görünümlü saç insanın dış görünümünü etkileyen en önemli özelliklerden birisi. Kötü ve yıpranmış saç sizi daha yaşlı gösteriyorken bakımlı ve güzel görünümlü saçlar kişiyi daha genç gösteriyor. Bu nedenle sıradan bir şampuan yerine tam bakım sağlayan şampuanlar saçına özen gösteren kişiler tarafından oldukça tercih ediliyor. MASSHILE saç bakım şampuanı bu konuda en çok tercih edilen ürünlerden birisi. Doğal içeriğiyle saç gelişimini destekliyor. Hem dökülmeye karşı dayanıklı hem de güçlü saç kökleri oluşturmaya yardımcı oluyor.

NASIL KULLANMAK GEREKİYOR?

 Islak saça parmak uçlarıyla hafif masaj yaparak saçı yıkamak önemli. Masshile uygulandıktan sonra 3-5 dakika bekletilmeli ve sonra durulanmalı. Banyo sırasında veya saç yıkarken bu işlem 2 kez daha uygulanabilir. Şampuanlarda dikkat edilmesi gereken şey gözlerinize kaçırmamanız. Düzenli kullanım ve günlük hayatta alışkanlık haline getirilmesi sağlıklı saçların oluşmasında daha da yardımcı olacaktır.

SAÇ SERAMİDİ NEDİR?

 Saç bakımında özellikle saç tasarımcılarının ve kuaförlerin müşterilerine parlak ve canlı bir saç vaat ettiklerinde kullandıkları saçları dipten uca kadar besleyen bitki yağlarından oluşur. Ama her zaman kuaförde bu hizmeti almak istemeyebilirsiniz Masshile bu yüzden ev kullanımına da uygun olarak kolay kullanabilmeniz için bireysel müşterileri için de günlük kullanıma uygun olarak Masshile saç seramidini geliştirdi. Bileşimindeki aminopropanediol bitki yağları, panthenol sayesinde saçın parlak ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Anında toparlanma sağlayan saç seramidi saça eski gücünü geri kazandırıyor.

Dipten uca doğru temiz saça uygulayacağınız Masshile saç seramidini saçınızda 20-30 dakika bekletip ılık suyla yıkıyor ve nasıl bir etki olduğunu anında görüyorsunuz.

GÜÇLÜ VE BAKIMLI SAÇLAR İÇİN ‘SAÇ BAKIM TONİĞİ’

Bakım şampuanı ve saç seramidi uygulamasının yanı sıra güçlü ve dökülmeye karşı dayanıklı bir saç için işimizi sağlama alıp kullandığımız bir diğer ürün de saç bakım toniğidir.

“Masshile” Kaş-Kirpik ve ayrıca Bıyık-Sakal vitamini ile de öne çıkıyor.

SAÇ BAKIM TONİĞİ NE İŞE YARAR?

 Yeni saç oluşumunu desteklemek amacıyla kullanacağımız bir üründür. Masshie saç bakım toniği içeriğindeki extractlar ile yoğunlaştırılmış bir formüle sahip.

Masshile bakım toniği bu sayede sağlıklı saç gelişimini destekliyor, dökülmeye dayanıklı, güçlü saç kökleri oluşturmaya yardımcı oluyor. Saç kökünü daha sağlıklı hale getirerek saç köklerinin güçlenmesini de destekliyor.

En önemli özelliği, saç dökülmelerini anında kesmesi ve yeni saç oluşumunu desteklemesi diyebiliriz..

EN İYİ SONUÇLAR İÇİN NASIL KULLANMALIYIZ?

Masshile şampuan ile saç yıkanır. Saç kurulandıktan sonra tonik saç diplerine Dermaroller  1,00 ml ile birlikte uygulanır. Uygulama sonrası en az  8-10 saat yıkanmamalıdır.

Nasıl sağlıklı saçlara kavuşuruz diye incelediğimizde görüyoruz ki önce iyi bir ürünü seçmeli ve süreklilik arz edecek şekilde kullanmalıyız. Önce temiz bir saç, sonra parlak ve canlı bir görünüme saçları sokmak ve son aşamada uygulanan tonik ile dayanıklı ve yeniden oluşan bir saç yapısına kavuşmak gerekiyor. Bu 3’lü setin banyomuzdaki rafta, saç sağlığımıza ve güzel görünüme saçlarımızı sokmak için yerini alması gerekiyor.

Kaynak: www.demokrasigazetesi.com


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.