Şeker Hastalığı için Çözüm Yine Doğadan

Elazığ’da ailesinin köydeki tarlasına halk dilinde ‘kurt üzümü’ diye adlandırılan Tibet orijinli 1400 kök ”goji berry” meyvesini eken Rahmi Durmuş, topladığı mahsulleri şifa olması amacıyla köydeki yaşayan insanlara dağıtıyor.

Elazığ merkezine bağlı Günbağı köyünde bir ilki gerçekleştiren Rahmi Durmuş babasının arpa ve buğday ektiği tarlaya yaptığı bazı araştırmalar neticesinde sağlık yönünden çok faydalı olan ”goji berry” yetiştiriciliğine başladı. Arazisine 3 yıl önce 1400 kök ”goji berry” bitkisi eken Durmuş veriminden çok hoşnut olduğu bu bitkinin ülkemizde çoğalması adına çevresindeki insanlara tattırdığı ve gelen yorumlardan memnun kalarak bu meyvenin ekimini yapacak insanlarla da kendi bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.

Rahmi Durmuş yaptığı açıklamada ”araştırmalarım neticesinde her toprak ve bitki örtüsüne uyumlu olan bu bitkinin şifalı olduğuna inandığım için hem ailem hem de köydeki insanlar faydalansın diye yetiştirmeye başladım. Babam şeker hastası olduğu için kendisine iyi geldiğini söylüyor ”Goji berry”nin faydalı olduğu düşüncesiyle aileme, çevremdeki insanlara ve bahçemizi yerinde gelip görüp ziyaret edenlere şifa niyetine tüketmeleri için veriyorum.” dedi.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz