Sinemanın ‘kral ve kraliçesi’ yarışması başlıyor… Başvuru için tıklayın

70’li yıllarda ARTİST ve SES dergileri gerçekleştirdikleri ARTİZ yarışmasıyla Yeşilçam’ın bilinen birçok efsanesini sinemaya kazandırmıştı. Türkan Şoray’lar, Tarık Akan’lar, Fatma Girik’ler, Cüneyt Arkın’lar, Hülya Koçyiğitler… Kimler kimler geldi geçti türk sineması tarihinden. Hepsi ışıltılarıyla bir döneme imza attılar. Peki bu dönemin yıldızı neden siz olmayasınız? Nasıl başvuru yapılıyor? Final ne zaman?

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın amacı sinema ve dizi sektörüne yeni yüzler ve yeni yetenekler kazandırmak. Bu yarışma oyuncu olmak isteyen gençlere sektörün önde gelen isimlerinin karşısında yeteneklerini sergileme imkanı sağlıyor.

Sinemanın Kral ve Kraliçesi finalistleri;
*Müjdat Gezen Sanat Merkezinden oyunculuk eğitimi alacaklar,
*Ayça Kuru Akademisinde zarafet, yürüyüş, doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimlerini alacaklar.

SİNEMA OYUNCULARI DERNEĞİ (SODER)’nin Manevi Destekleri ve Juri Üyeleri arasında Şükrü AVŞAR ( Avşar Film), Müjdat Gezen ( MSM ), Selda Alkor, Can Nergis, Tamer Karadağlı, Wilma Elles, Salih Güney, Hamdi Alkan ( Yönetmen ), Selen Görgüzel Alkan bulunuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ : 15 Mart 2019 Cuma Saat :18:00
YARIŞMA TARİHİ : 09 Nisan 2019 Salı
KAMP TARİHLERİ: 31 Mart – 09 Nisan 2019

Yurtiçi ve yurtdışından başvurular kabul ediliyor. İşte başvuru şartları ve Başvuru formu için tıklayın

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz