531 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile televizyonlera canlı yayına çıkmaya davet etti.

Cankurtarn, “AKP, uzun yıllar boyunca FETÖ terör örgütünden öğrendiği kumpasları CHP’ye uygulamak istiyor olabilir ama heveslenmesin, o kumpaslar ellerinde patlar” dedi.

Cankurtaran, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu içeride olan zat (Enis Berberoğlu) ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha” sözlerine tepki gösterdi.

Adalet Yürüyüşü’nün AK Parti’nin ezberini bozduğunu ifade eden Cankurtaran, “Erdoğan’ın CHP’ye ve Genel Başkanımıza yönelik sözlerinden anladığımız CHP’ye yönelik bir kumpas hazırlığında olunduğudur. Malum AKP, uzun yıllar boyunca FETÖ ile kardeşliği sırasında FETÖ’den öğrendiği kumpasları CHP’ye uygulamak istiyor olabilir ama heveslenmesin o kumpaslar ellerinde patlar” dedi.

-CANLI YAYIN ÇAĞRISI-

Erdoğan’a, Kılıçdaroğlu ile canlı yayına çıkma çağrısında da bulunan Cankurtaran, şunları kaydetti:

“Hepimiz biliyoruz ki Erdoğan böyle bir davete gelmez. Merhum Çetin Altan, ‘Batıda düello yapılır, doğuda pusu kurulur’ derdi. Kılıçdaroğlu, düellonun olduğu Batı tipi, Erdoğan ise pusunun kurulduğu her şeyiyle doğu daha doğrusu Ortadoğu tipi bir siyasetçi. Erdoğan, dedikodu, blöf yapar. Ama asla rakibiyle tıpkı ABD, Avrupa veya diğer demokrasilerde olduğu gibi yüz yüze gelip bir sorunu enine boyuna konuşmaz, konuşamaz. Çünkü karşılıklı konuşmada bir nevi fikirlerin düellosudur. Erdoğan’ı bir kere de olsa Ortadoğu tipi siyasetçi alışkanlıklarını bırakmaya, tıpkı ABD’deki, Avrupa’daki gibi rakibiyle canlı yayına çağırıyoruz” dedi.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment