Erdoğan: Görüşmede Putin ile Suriye’deki Meseleleri Konuşacağız

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ile Suriye’deki süreci ve meseleleri konuşacağız. Erdoğan, 2200 kilometrekarelik alan terör unsurlarından arındırıldı, 444 kilometrenin ise terör unsurlarından temizlenmesini hedeflendiğini dile getirdi. Barış Pınarı Harekatı’na ABD ile yapılan anlaşma sonucunda ara verildi. Eğer ABD’nin verdiği sözler yerine getirilmezse Barış Pınarı Harekatı’na kaldığı yerden daha büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz, dedi.

ERDOĞAN, ”Vicdan sahibi olan tüm ülkelerin, Suriyelilerin vatanlarına dönmelerine yönelik olarak bu projeye destek vermelerini bekliyoruz. Eğer destek sağlanmazsa Türkiye 8 yıldır tek başına yüklendiği bu yükü kaldıramaz.” cümlelerini kurdu.

ERDOĞAN, ”Bugüne kadar İran’ın da katkısıyla bölgede huzurun sağlanması için çok büyük bir çaba harcadık. Türkiye ile Rusya, terör faaliyetleri ile mücadele konusunda aynı fikirdeyiz.” dedi.

ERDOĞAN, ”Türkiye kendi sınır güvenliğinin korunmasının yanında Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini de garanti altına Barış Pınarı Hareketiyle alacak. Suriye’nin güvenliği ve geleceğinde PKK/YPG gibi terör örgütlerine yer yoktur, olmayacaktır.” dedi.

ERDOĞAN, ”Putin ile rejim unsurlarının bulunduğu bölgedeki YPG varlığının sonlanması konusunda görüşmede bulunacağız.” dedi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz