Eren Erdem için toplanan CHP’lilere Silivri’de barikat şoku

722 0

Eren Erdem’in serbest bırakılmasını isteyen Cumhuriyet Halk Partililerin Silivri’ye girişini engellemek için jandarma yola barikat kurdu. Kurulan barikat ve geçişe izin verilmemesi CHP’lilerin tepkisine neden oldu.

Silivri cezaevinde tutuklu bulunan 25-26. dönem CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in serbest bırakılması için basın bildirisi okunmasına izin verilmedi.

Konuyla ilgili olarak gazeteci Barış Yarkadaş olay yerinden paylaşım yaparak;

“Silivri Kaymakamlığı, arkadaşımız Eren Erdem için cezaevi önünde düzenlenecek olan basın açıklamasına izin vermiyor. Kaymakamlık, meşru olmayan bir kararla, araçları ve insanları kampüs civarına sokmuyor. Yüzlerce kişi, keyfi bir biçimde cezaevi yolunda bekletiliyor.

Jandarma, Silivri Kaymakamlığı’nın talimatı üzerine, cezaevine giden yollarda barikatlar kurarak geçişleri engelliyor. Tamamen yasal ve meşru olan bir etkinliğe izin vermemek suçtur. Eren Erdem’i hukuksuzca tutuklayanlar, yasaları yine çiğniyor. Barikatları kaldırın!” ifadelerini kullandı.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.