HDP’li Vekilden Türk Polisine Hakaret!

HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz polise hakaret etti. Daha önce de bir polis memurunun kolunu ısıran HDP Milletvekili Aydeniz, bu defada Diyarbakır’da terör soruşturması kapsamında arama yapan polislere hakaretlerde bulundu.

Milletvekili Aydeniz, Türk polisine “ÇETE” dedi.

Bölgede yürütülmekte olan terör soruşturması kapsamında görevinden alınan ve halen görevini sürdürmekte olan 3 HDP belediye başkanı gözaltına alındı. Gözaltına alınan Kayapınar İlçe Belediye Başkanı Keziban Yılmaz emniyete götürüldü. Savcılıktan alınan arama kararı ile polis memurları Kayapınar İlçe Belediyesinde arama yaptılar. Aramalarını tamamlayan polis ekiplerine daha önce de Van’da polisin kolunu ısıran, Diyarbakır’da polise tekme atan Saliha Aydeniz bu defa da belediye binası önüne gelerek polis amiri ile görüştü.

Polis amiri ile görüştüğü sırada hakaret etmeye başladı. Polis amirine “çetesiniz” diyen Milletvekili Aydeniz’e polis amiri tarafından cevap gecikmedi. Olaya anında cevap veren polis amiri” Biz çete değiliz devletiz” dedi. Polisin cevabından sonra HDP Milletvekili Saliha Aydeniz hakaretlerine devam etti. Aramaların bittiğini belirten polis amirinin sözleri üzerine HDP’li Aydeniz ile beraberindeki bir grup parti üyesi ve belediye görevlisi sloganlar atarak belediye binasının önünden ayrıldı.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz