Metin Feyzioğlu’nun Tepki Çeken Sözler

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin Suriye doğusuna gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile yorumlarda bulundu. Metin Feyzioğlu “Silahlı güçlerin sivilleri kalkan yapmasına bağlı olarak saldırıya uğrayan devletin sivilleri korumaya yönelik bir hamle zorunluluğu olamaz” dedi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu “Uluslararası hukuka ilişkin olarak çatışmaları sivil halkı kalkan kullanan teröristlerin devlete saldırması ile bu halk devlet tarafından korunmaz” diye sözlerine devam etti.

Bu sözlerden hemen sonra Twitter’da ülke gündemine oturan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan herhangi bir savunma gelmedi.

 

Metin Feyzioğlu’na Sosyal Medyadan Tepkiler Çığ Gibi Sürüyor

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun CNN Türk yanında belirttiği “sivillerin kalkan olduğu durumda saldırıya uğrayan devletin hiçbir şekilde koruması söz konusu olamaz” sözlerine tepkiler devam ediyor. Çoğu sosyal medya kullanıcısı oturduğu koltuktan derhal istifa etmesi çağrısında bulundu.

 

 

 

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz