Son Dakika! 1’i Kadın 4 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

214 0
sondakika

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Yaylak köyü kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1’i kadın 3 PKK’lı terörist öldürüldü.

TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA ÇIKTI

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kulp ilçesi Yaylak köyü mülki sınırları içerisinde dün saat 23.00’ten itibaren icrasına başlanılan özel birlik operasyonu kapsamında, bir grup terörist ile bugün sabah saat 07.18 sıralarında temas sağlandığı belirtilerek, “Çıkan silahlı çatışma sonucunda, 1’i kadın, 2’si erkek olmak üzere toplam 3 terörist, 3 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, 14 adet şarjör, 420 adet AK-47 Kalaşnikof fişeği, 1 adet dürbün, 3 adet hücum yeleği ve 2 adet el bombası ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

AÇIKLAMADA KARARLILIK MESAJI VERİLDİ

Açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edildiği de belirtildi.


İLGİLİ HABERLER

Gilan, konkordato ilan etti

Posted by - Eyl 7, 2018 0
Türkiye’nin mücevher alanındaki öncü şirketlerinden Gilan, konkordato ilan etti. Markanın üst düzey yöneticisi Osman Geylan konkordato ilanın detaylarını açıkladı. Geylan,…