Son dakika… Erdoğan’dan seçim açıklaması

0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim süreci bitti, bundan sonraki süreç yargı sürecidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi havaalanında basın toplantısı düzenledi. Seçimden sonra yaşanan itiraz ve oy sayım sürecine dair soruları yanıtlayan Erdoğan, seçim sonuçlarına yapılan itiraz sürecine ilişkin, şunları kaydetti:

“Bu işin seçim süreci bitti. Bundan sonraki süreç, bunun yargı sürecidir. İtiraz mercileri biter, bittikten sonra çıkan netice de ‘başımız gözümüz üstüne’ deriz.”

İstanbul’a siyasi partiler tarafından asılan teşekkür afişlerine ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, “Aynı şeyi Bay Kemal de adayıyla birlikte İstanbul’un her yerine asabilir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Örgütlü müdahalenin içinde savcılıklara duyurular var o ayrı konu, onu zaten savcılıklar bunun da gereğini o delillere dayalı olarak yapacaktır. İşin o boyutu ayrı. Bu işin hırsızlık boyutu var. Bir de sandıkta hırsızlıklar var. Şimdi biz YSK’ya gidiş, sandıktaki örgütlü müdahaleye yöneliktir. O ayrı bir iş ama o diğeri ise ayrı bir konu. Her iki kanaldan bu yürütülecektir. Temennim odur ki en ideal şekilde noktayı koyarız.”


İLGİLİ HABERLER

MİT buldu TSK 12’den vurdu

Posted by - Mar 27, 2019 0
MİT ve TSK ortak operasyonunda, terör örgütü PKK’nın elebaşı Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve beraberindekiler, Kandil’e yapılan…