Emekliye Bayram İkramiyesi! Emekliler Çifte Bayram Yapacak

Emekliye Bayram İkramiyesi! Emekliler Çifte Bayram Yapacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre emeklilere bayramlarda ikramiye verilecek. Ramazan ve Kurban bayramı olmak üzere yılda iki kere emekliye ikramiye verilecek. Maaştan hariç bayramda emeklilere 1.000 lira verilecek. Yani emekliye yılda 2 bin lira bayram ikramiyesi verilecek.

İşte Binali Yıldırım’ın açıklamaları:

“Bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz var, şehit yakınlarımız var, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında. Diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran emekliliği gelen emekliler, artı şehit yakınları, gaziler, sivil şehitler bu grup… Yani bütün devletten maaş alanlar, emeklilik dışında maaş alanlar.

Bunlara da her yıl Ramazan Bayramı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz; bayram ikramiyesi. Miktar ne? Ramazan Bayramı öncesi 1000 lira, Kurban Bayramı öncesi 1000 lira.

Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek.”

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz