Süleyman Soylu’dan Sert Açıklamalar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman ve Hollanda uyruklu IŞİD’li teröristleri, kendi ülkelerine alacaklarını söyledi. Bakan Soylu Van’da düzenlenen bir seminerde konuştu.

DEAŞ’lı teröristlerin mensup oldukları ülkelerin kabul etmeye yanaşmasalar da hepsini ülke gözetmeksizin gönderdiklerini belirten bakan Soylu hangi ülkelerin kimi desteklediğine bakmıyoruz. Ülkemizin çıkarları doğrultusunda gereken neyse uyguluyoruz. Karşımızda duran olursa da sonuçlarına katlanır mesajını verdi.

Buradan Almanya ve Hollanda’ya teşekkür etmek istiyorum diyen soylu sözlerine şu şekilde devam etti.

Bir ülkenin İçişleri Bakanıyla ve bir diğer ülkenin de Adalet Bakanlığı, Güvenlik Bakanlıklarıyla 5 gün boyunca çalışmalar yürüttüğünü ya bunun sonucunda olumlu bir sonuç ortaya çıktığını belirtti. Terör örgütünden ülkemizde bulunan,   Resulayn’ında ve Tel-Abyat’da da yakaladığımız DEAŞ’lı teröristlerin Cerablus ve Azez’de kendi kontrolümüz altında tutulan teröristler ve ailelerinin kendi ülkelerine gönderilecekleri duydu.

Süleyman Soylu, terörle kararlı bir şekilde mücadelenin devam ettiğini söyleyerek, diğer devletlerden terörle mücadelesini kararlı bir şekilde devam ettirmesi gerektiğini söyledi.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz