Jeremain Lens transferi gerçekleşti

563 0

Jeremain Lens Beşiktaş’ta! 5 yıllık imza

Beşiktaş, Jeremain Lens’in ardından kulübü Sunderland’le de anlaşmayı tamamladı. Yıldız futbolcu bonservisiyle birlikte Siyah Beyazlı ekibe transfer oldu.

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Jeremain Lens’in ardından kulübü Sunderland’le de anlaşmaya vardı. Geçen sezon Fenerbahçe’de forma giyen Hollandalı futbolcu, bonservisiyle Beşiktaş’a transfer oldu.

5 yıllık imza…

Lens’in 5 yıllık sözleşmeye imza atacağı söylenirken bu transfer için Beşiktaş’ın kasasından çıkacak para 5 milyon euro oldu. Oyuncu, Beşiktaş’tan yıllık 2.2 milyon euro kazanacak.

Beşiktaş, Gökhan Gönül ile Caner Erkin’in ardından Lens’i de renklerine bağlamış oldu.

PSV’de de birlikte forma giyen Atiba ile Lens böylece yıllar sonra aynı takımda buluştu.

FİKRET ORMAN DA AÇIKLADI

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün transfer çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Lens transferi hakkında bilgi vermeyen Orman, “İlgilendiğimiz bir sporcu ama halka açık bir şirketiz. Olaylar netleşmeden açıklama yapamayız. Stoper transferi için uğraşıyoruz. İnşallah onu da bitireceğiz ama biraz zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Gökhan Töre’nin sakatlığından sonra kanat transferi yapmak zorunda olduklarının altını çizen Orman, “10 milyon euro çok kolay ama bizim öyle bir bütçemiz yok. Bizim dediğimiz bütçelere gelirse transfer yaparız, yapmazsak da ölmeyiz. Şampiyonlar Ligi maçlarımız var, inşallah iyi bir kura çekeriz. Mecburen kanat transferi yapmak zorundayız. “Transferde bir sürpriz yok. Amacımız fazla transfer değil, nokta atışı. Şimdi bir stoper ve kanat transferi yapacağız” şeklinde konuştu.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment