Balotelli’ye Irkçı Saldırı!

İtalya Ligi Serie A liginde Brescia takımında forma giyen Balotelli, Verona ile yaptıkları maç esnasında kendisine ırkçlık yapıldığını ve bu durumdan oldukça kötü etkilendiğini açıkladı.

Bu durum üzerine Avukat Andrea Bacciga, statta herhangi bir ırkçı davranışın sergilenmediğini ve kimse tarafından görülüp duyulmadığını belirtip, İtalyan oyuncuyu Verona şehri olarak mahkemeye şikayet ettiklerini ifade etti.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımları arasında yer alan Hellas Verona, Brescia formasını terleten Mario Balotelli’ye ırkçı söylemlerde bulunan tribün liderleri arasında yer alan Luca Castellini’nin 10 yılı aşan bir süre zarfında tribüne girişi yasaklandı.

İtalya’da hafta sonu yapılan maçta, ev sahibi takım Hellas Verona’nın Brescia’yı 2-1 mağlup ettiği maçta, Brescialı futbolcu Balotelli’ye yönelik ırkçı söylemlerin yapılması, Balotelli’nin buna tepki gösterip topu tribünlere doğru göndermesi sonrasında fitillenen tartışmalar sürüyor. Ceza işlemlerinde de yeni gelişmeler yaşanmaya devam edecek gibi duruyor.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz