Dev Adamlar Son 16’da

508 0

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu’ndaki 4. maçında, Ülker Spor ve Etkinlik Salonun’da gerçekleşen müsabakada Belçika’yı 78-65 yenerek son 16’ya girmeye hak kazandı.

Maça iyi savunma ile başlayan milliler, rakibine kolay sayı vermedi. Hızlı hücumlardan sayılar bularak ilk çeyreği 23-14 önde kapattı. İkinci periyota daha istekli başlayan Belçika olsa da hızlı temposunu koruyan Türkiye, ilk yarıyı da 40-33 önde bitirdi.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrek Belçika’nın lehine gibi devam etse de 55-53 ile son çeyreğe üstün giren 12 Dev Adam oldu. Son periyot iki takımın da üst üste yaptığı faullerle başladı. Belçika’nın hızlı hücumu 33. dakikada skoru 58-58 eşitlese de maçta gülen taraf 78-65 ile A milli takımımız oldu.

Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu 5. maçında lider Letonya ile karşı karşıya gelecek olan milliler, oynadığı 4 maçta 3 galibiyet alan ve sadece Sırbistan’a yenilen Letonya’yı yenerek gruptan 3. çıkmak için ter dökecek. Türkiye’nin, turnuvanın etkili isimlerinden olan Letonya’yı yenebilmesi için seyircinin büyük desteğini arkasına alarak daha önceki maçlarda yaptığı hataları tekrarlamaması gerekiyor. Milliler, rakibine yenilirse grupta 4. olacak ve bir sonraki turda İspanya ile karşılaşacak.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment