Enver Cenk Şahin: ”Sil dediler silmedim”

Alman taraftarların tepki gösterdiği Enver Cenk Şahin, internette yayınladığım paylaşımı bana kaldırmamı söylediler ben ise kaldırmadım

Barış Pınar Harekâtı’na destek mesajı yayınladığı için St. Pauli tarafından kadro dışı bırakılan Enver Cenk Şahin ilk kez sessizliğini bozup konuştu. Enver Cenk Şahin paylaştığım gönderiyi kaldırmamı söylediler. Bende paylaşımı kaldırmadım süreç büyüdü ve Türkiye’ye de yansıdı. Ülkemize karşı bayağı ön yargılılar dedi.

Instagram hesabından Barış Pınar’ı harekâtı’na destek verdiği için kulübü St. Pauli ve taraftarları tarafından bayağı eleştirilen Enver Cenk Şahin, Radyo spora konuştu. Enver Cenk Şahin yaptığım gönderiden dolayı takımım ve taraftarlar sıkıntı yarattı paylaşımın kaldırılmasını istediler. Ben de paylaşımı kaldırmadığım için olay büyüdü ve ülkemize yansıdı. Takım olarak iznimiz vardı, ben izin gününden bir gün önce çıktım şuan da Türkiye’deyim Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arıya çok teşekkür ederim dedi. Bu süreçte çok güçlü bir ülke olduğumuzu herkese gösterdik bu süreçte beni yalnız bırakmayan Türk milletine çok teşekkür ederim dedi. Türkiye ye karşı anlam veremediğim bir ön yargı var Enver Cenk Şahin “Almanya’ya döndüğüm zaman takımda ki durumum hakkında ne olacağı belli olacak. Daha önceden de böyle bir olay yaşanmıştı. Olay ilk defa bu kadar bu seviyelere geldi. Bu konularda araya kulüp girdiği zaman sıkıntılar yaşıyoruz Türkiye’ye karşı çok önyargılılar dedi ve şunu da ekledi benim yaptığım yanlış bir şey yok. Önümde bir süreç var Türkiye’ye döner miyim bilmiyorum şuan için odak noktam bu süreci tamamlamam diye söyledi.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz