Fenerbahçe’de karar kabul etmeyen gidecek

571 0

Fenerbahçe’de bu sezon tutunulan son kulvar Ziraat Türkiye Kupası’na da veda etmesinin hayal kırıklığı yaşanıyor. Teknik Direktör Dirk Advocaat’ın açıklamasının aksine camia için bu sezon çok önemli konuma gelen kupa için sergilenen performansdan Fenerbahçe Yönetimi hiç memnun değil. Sarı Lacivertli yönetim, oyuncularla yapılacak görüşmelerde kendi belirleyecekleri ücretleri kabul etmeyen kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan , yolları ayırma kararı aldı.

Bu sezonki başarısızlığın en büyük sorumlusunun futbolcu grubu olduğu kanaatine varan yöneticilerin, ekonomik şartları zorlayıp baştan aşağı yeni bir takım kurma kararını uygulamaya koydukları öğrenildi.

Yönetimin ilk olarak, yaratıcı orta saha ile forvet bölgesinin, bu sezonki en büyük eksiklik olduğu saptamasını yaptığı ve girişimlerini hızlandırdıkları belirlendi.

beIN Sports’un haberine göre; Fenerbahçeli Yöneticilerin öncelikli hedefindeki isimlerin Fransız orta saha oyuncusu Mathieu Valbuena ve Fransız forvet Bafetimbi Gomis olduğu gelen iddialar arasında.

Sarı lacivertli yönetimin, önümüzdeki sezona güçlü bir kadro ile girebilmek ve transferleri Başkan Aziz Yıldırım’ın divan kurulunda söz verdiği gibi mayıs ayı sonuna kadar bitirebilmek için yoğun çaba sarf ettiği gelen haberler arasında.

Öte yandan sezon sonunda Fenerbahçe’den ayrılarak Hollanda Milli takımının başına geçecek Teknik Direktör Dırk Advocaat, Hollanda Futbol Federasyonu ile gelecek planlaması yapmak için ülkesine gitti. Hollandalı Teknik Adamın bugün İstanbul’a döneceği açıklandı.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment