UEFA’dan Asker Selamı Soruşturmasına Yalanlama

260 0

UEFA, A Milli Futbol Takımı’nın Arnavutluğu 1-0 yendiği maçta Milli Futbolcuların yaptığı asker selamı hakkında soruşturma başlatılacağı iddialarını yalanladı ve böyle bir şeyin söz konusu olmadığını açıkladı.

 Milli Futbolcularımız, gol sevinçlerini asker selamı vererek kutlaması üzerine UEFA’nın soruşturma başlattığı iddia edilmişti. UEFA, yaptığı son açıklamada iddialar asılsızdır ve herhangi bir soruşturma başlatma işlemi olmamıştır şeklinde açıklama yaptı.

 Mehmetçiğe Armağan Edilen Gol

 Millilerimiz, Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Eleme grubunda 7’nci hafta maçında Ülker Stadyumu’nda Arnavutluk ile karşılaşmıştı. 90 dakikası 0-0 eşitlikle giden maçın son saniyesinde sahneye Cenk Tosun çıkmış ve yaptığı kafa vuruşuyla Milli Takım 1-0 öne geçmişti. Son dakikada gelen gol  sonrası yapılan asker selamı sevinci ile Mehmetçiğe selam verilmiş ve bu gol onlara armağan edilmişti. 

 


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.