Ünal Karaman: Bu mücadelenin karşılığı galibiyet olmalıydı

UEFA Avrupa Ligi C Grubu 2. haftasında sahasında konuk ettiği İsviçre’nin Basel takımı ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor’un teknik direktörü Ünal Karaman, “Bu mücadelenin karşılığı galibiyet olmalıydı.” dedi.

 

Oyuncularımın gösterdiği üstün mücadele hırsından memnunum

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Basel karşısında galibiyeti Trabzonspor’un hak ettiklerini belirterek, Evimizde oynadığımız müsabakayı kazanmak istiyorduk ama her şeye karşın oyuncularımın gösterdiği üstün mücadele hırsından memnunum dedi.

 

Karaman, maçın sonrasında düzenlenen basın toplantısında, evlerinde oynadıkları müsabakayı kazanmak istediklerini belirtti.Oyuncularının meydana koyduğu mücadelenin kendisini memnun ettiğini dile getiren Karaman, “Fazla forma talihi bulamayıp da vazife sunduğumuz oyuncuların niyetleri son derece olumlu. Attığımız golün arkasından kalemizde gol görmemiz bizi tabii ki üzdü. Bu mücadelenin karşılığı galibiyet olmalıydı. Fakat her şeye karşın, taraftarımıza sahada futbol oynamaya, mücadele etmeye çalışan bir takım seyrettirdiğimiz için ayrıca çok memnunum.” şeklinde konuştu.

KOLLER: BERABERLİĞİ HAK ETTİK

Basel Teknik Direktörü Marcel Koller, seyir zevki olan bir maçtı.”Beraberliği hak ettiğimizi düşünüyorum.” diyen Koller, “Önümüzdeki maç hücuma dayalı olarak daha çok pozisyon üretmek istiyoruz. Bunu telafi etmeye çalışacağız. İlk yarı güzeldi, maalesef ikinci yarı pozisyona girmekte zorlanınca 1 puana razı olduk. Trabzonspor’un birtakım farklı hamleleri bizim için sürpriz oldu. Yine de mühim pozisyonlarda oyuncuları bekledik. Ona göre kendimizi hazırlamıştık.” değerlendirmesinde bulundu.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz