Suudi prens resmen  devrim yaptı!

139 0

Suudi prens resmen  devrim yaptı!

Suudi Arabistan’da veliaht prens Selman, ülkedeki kadınlar için aldığı büyük değişim niteliğindeki kararını açıkladı. Buna göre, Suudi kadınlar artık “saygılı” giyindikleri sürece çarşaf giymek zorunda olmayacaklar.

Suudi Arabistan’da değişimler devam ediyor. Veliaht Prens Selman tarafından açıklanan son değişim ise ülkedeki kadınları çok yakından ilgilendiriyor.

Ülkemizde bazı şeyler tersi yönde değişirken  Prens Selman, Suudi kadınların “uygun ve saygılı” bir şekilde giyindikleri takdirde, çarşaf gitmek zorunda olmadıklarını duyurdu.

Veliaht Prens, CBS kanalına verdiği röportajda, “Şeriat kanunları gayet açık, kadınların, aynı erkekler gibi, “saygılı” bir şekilde giyinmeleri gerekiyor. Bunun siyah çarşaf şeklinde olması gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

Selman, “1979 yılından önce Suudi Arabistan’da hayatı doğal bir biçimde yaşıyorduk. Din, siyah çarşafı şart koşmuyordu. Kadının örtünmek için siyahı kullanması kendi seçimidir” dedi.

Ülkemizdeki dini alim olduklarını ida edenlerin konuyla ilgili açıklamasını merakla bekliyoruz.


İLGİLİ HABERLER


TOPlist internetin gazetesi haber toplist.biz.tr hittoplist.net arama motorlarina kayit, site ekle, link ekle, toplist site ekle http://turkcetoplist.tk Zirvehit.Com