Danışma Robotlarımız Washington Post’ta

261 0

Washington Post Gazetesi, İstanbul Havalimanı’nda bulunan danışma robotlarını manşetlerine taşıyarak okuyucularına tanıttı.

 

Peter Holley imzalı yazıda, “İstanbul’un gözde havalimanı dünyanın en büyükleri arasında. Oradaki insansı robotlar ise yolculara yön bulma konusunda yardımcı oluyor. Bu çok güzel bir şey.” başlığı dikkat çekti.

 

İstanbul Hava Alanının büyüklüğüne dikkat çeken yazıda, “İstanbul Havaalanı New York’daki Manhattan eyaletinden daha büyük bir alana sahip. Dünyanın en işlek hava alanlarından biri olan İstanbul Havaalanı robotları ile adından sık sık söz ettiriyor, bu robotlardan başka hiçbir havaalanında yok” ifadeleri yer aldı.

 

 

Hedef 200 Milyon Yolcu

 

Gazetede yer alan makaleye göre; havaalanında bulunan robotların, insanlar ile adeta ikili iletişim kurarak insanları yönlendirmesinin yanı sıra, bir yılda seyahat edecek kişi sayısı üzerinden de bir tahmin yürütüldü. Gazeteye göre, havaalanı yapımı tamamen sona erdiği vakit, yılda ortalama 200 milyon kişi İstanbul Havaalanını kullanarak seyahat edebilecek.

 


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.