Dünya’nın Teknoloji Devleri İstanbul’da Buluşuyor

Dünya teknoloji sektörünün önde gelen adlarının iştirak edeceği Blockchain Zirve buluşması, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Buluşmaya dünya teknoloji camiasının yoğun alakasının bulunduğu belirtiliyor. Blockchain hususunda dünyaca bilinen bir ad olan Emin Gün Sirer’in yanı sıra, Prof of Capital baş yöneticisi Chris Mc.Cann gibi önemli adlar da Avrasya Blockchain Zirvesi kapsamında İstanbul’da olacaklar.

Etkinliğin tarihi, 18-19 Ekim olarak açıklandı. Zirvenin İstanbul’daki mekânı ise, Wyndham Grand Levent Hotel olacak. Zirve bağlamında Türkiye’nin Blockchain alanındaki eksileri artıları, geçmişi geleceği masaya yatırılacak. Bununla beraber, kripto para piyasalarındaki gelişmeler ve son durum katılımcılar tarafından ele alınacak. Türkiye mali sistemleri ile blockchain arasındaki etkileşimin şimdisi ve sonrası tartışma konusu edilecek.

Bu alanda deneyim sahibi olan yatırımcıların, sahadan bilgilerle birlikte, kripto paranın işlevi, etkisi, kullanım alanları üzerine ayrıntılı bilgiler sunmaları da bekleniyor. Kripto paraların, kadim para türlerinin yaygınlığını ve tercih edilirliğini zedeleyip zedelemeyeceği, bu alanlarda spekülasyon ile hakiki durum arasında ayrımın nasıl yapılacağı konularına ilişkin çok sayıda sorunun da zirve süresince yanıtlanması öngörülüyor.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz