Google’a Reklam Veren Firmaların Satışları Artıyor!

Google’a Reklam Veren Firmaların Satışları Artıyor!

Google’ın reklamcılık platformu olan Google AdWords ağının kullanan firmaların ürün/hizmet satışlarında artış gözlemleniyor. Son yıllarda artan dijitalleşme ile birlikte firmaların bu dijital trende ayak uydurması gerekiyor. Hem internette reklam vermek hemde e-ticaret sitesi açıp faaliyetlerini buradan destekleyen firmalar artış gösteriyor. Bizde bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Anatolia System Yeni Medya Ajansından Dijital Pazarlama Uzmanı Gökay Yıldırım‘dan bilgi aldık.

Google İle Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

Google ile reklam vermenin firmalara bir çok yararı bulunmaktadır. Yeni bir ürün ve hizmet tanıtmak ve bilinirlik oluşturmak isteyen firmalar, görüntülü reklamcılık ile hedef kitlesinin zihninde yer etmeye çalışmaktadır. Ya da direkt arama motorunda ürün/hizmetini arayan potansiyal müşterilerine ulaşmak isteyen firmalar ise google’ın arama ağı reklamlarını kullanarak müşterilerine ulaşmaktadır. Çağ artık dijitalleşiyor. Eski alışkanlıklar yavaş yavaş maziye gömülüyor. Günümüzde dijitalde var olmayan firmalar gelecekte bunun sıkıntısını oldukça fazla yaşayacak, belki küçülecek belkide batacak.

Müşterileriniz Mağazanızın Önünden Geçenler Mi?

Artık öyle bir çağda yaşıyoruz ki dünyanın öbür ucundaki birisiyle konuşup, haberleşip ticaret gerçekleştirebiliyoruz. Üstelik tüm bunları oturduğumuz yerden gerçekleştiriyoruz. Bir ürün veya hizmetiniz olduğunu ve bunu fiziksel mağazanızda gerçekleştirdiğinizi düşünelim. Mağazanızın önünden günde 10 bin insan geçtiğini varsayalım. Bu 10 bin insandan kaçı sizin kitleniz? Ancak fiziki mağazanızın dışında farklı şehirlerde sizin ürün veya hizmetinizi arayan yüz binlerce insan var. O insanlara yani hedef kitlenize ulaşmanız mümkün.

Peki neden ulaşamıyorsunuz?

İnsanlar yeniliklere karşı her zaman tereddütte kalmış ve çekimser davranmışlardır. Ancak yenilikleri erken benimseyenler sektörün lideri konumuna gelmişlerdir. Bir ürün veya hizmette ilk olup o işi başarıyla gerçekleştirenler o ürün sınıfının lideri konumundadır.

Google’a Reklam Nasıl Verilir?

Google AdWords hizmeti üzerinden gmail hesabınız ile reklam verebilirsiniz. Google’a reklam vermek için bir web sitenizin de bulunması gerekmektedir. Artık çağımızda web sitesi olmayan bir işletme olduğunu pek düşünmek istemiyorum. Google’a reklam vermek için  bu işin uzmanlarının bir arada bulunduğu ajansları tercih etmeniz paranızı boşa harcamamanızı sağlayacaktır. AdWords reklamlarınız için profesyonel destek almanız oldukça önemlidir.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz