iPHONE 8’i sadece iki kişi aldı

530 0

iPhone 8’i kaç kişi aldı

Apple, yakın zamanda yeni telefonları iPhone 8, 8 Plus ve X’i görücüye çıkarmış, ön sipariş süreçleri hakkında da bilgiler vermişti. iPhone X’in kasım ayında gelmesi bekleniyor, 8 serisi iPhone’lar ise yavaş yavaş teknoloji severlerle buluşmaya başladı bile. Ama gerçekten de “yavaş yavaş.”

Bildiğiniz gibi yeni iPhone’lar satışa sunulmadan önce genellikle birçok noktada uzun kuyruklar oluşur, günün ve haftanın sonu itibarıyla da rekor satış rakamlarıyla ilgili haberler gelirdi. Fakat 8 serisi ile bir şeyler ters gitmeye başladı.

Birçok ülkede 8 ve 8 Plus’a gösterilen ilgi yüksek değil. Özellikle de önceki Apple modelleriyle kıyaslandığında. Buna en güncel örnek ise Çin’den geldi. iPhone8 çıktığında Çin’in Hangzhou kentindeki Apple Store’a yalnızca 2 kişi gitti, evet doğru okuyorsunuz.

Yetkililer, çıkış günü için onlarca güvenlik görevlisiyle anlaşıp mağazanın önünü de bariyerlerle çevirirken, “Burada kuyruklar oluşacaktır” düşüncesindeydi. Ne var ki beklediklerini pek bulamadılar.

Peki neden böyle oldu? Piyasa analistlerinin daha önce de belirttiği gibi birçok kullanıcı, iPhone 8 ve 8 Plus ile değil iPhone X ile ilgileniyor. Dolayısıyla da iPhone X’in çıkmasını bekliyor.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment