Operatörler yarıştı numara taşıma 129 milyona yaklaştı

264 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, operatörlerin en iyi hizmeti veren iyi fiyatı oluşturma yarışı abonelere fayda sağlayacak bir durum haline geldi. Yılın ikinci üç aylık döneminde operatörler arası taşınan numara sayısı 128,8 milyona ulaştı. Dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yılın ikinci 3 aylık dönemine ilişkin hazırlanan Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 aylık pazar Verileri Raporu’ndan elde edilen verilerin sektörel bazda yorumlanması ile değerlendirmelerde bulundu. Raporda yılın ilk yarısında elektronik haberleşme sektöründe gerçekleşen dataların yer aldığını ifade eden Turhan, he yapılan yatırımların hem de işletmecilerin elde ettikleri ciro bakımından sektördeki büyüme ve gelişmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

BTK’dan elektronik haberleşme hizmeti vermek için yeterlilik ve yetki belgesi alan şirket sayısının 460 yükseldiğini belirten Bakan Turhan yetki belgesi alan şirketlere verilen belge sayısı 825 olduğunu aktardı.

 


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.