Teknofest İstanbul Yerli ve Yabancı Ziyaretçilerden Büyük İlgi Gördü

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde 16 Eylül Pazartesi Atatürk Havalimanı’nda başlayan havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İSTANBUL, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

16-19 Eylül tarihlerinde faaliyet gösterecek olan festivalde askeri ve sivil katılımcılar ile ulusal ve uluslararası firmaların stantları yer alıyor.

Festival birçok etkinliğin yanı sıra birçok yarışmaya da ev sahipliği yapacak. Yarışmalarda sıralamaya girenlere 3 milyon TL gibi ciddi bir meblağ dağıtılacak.

Festivale olan yoğun ilgi nedeniyle sabah saatlerinden itibaren alana giriş için uzun kuyruklar oluştu.

Festival alanındaki ana sahnede gün içinde performansla, etkinlikler ve yarışmalar gerçekleştiriliyor. Festival kapsamında ziyaretçiler stantlardan bilgi de edinebilecekler. Festivale olan ilginin kaynaklarından olan yarışmalara 122 ülke ve Türkiye’den toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı müracaat etti. Finale çıkma şansı elde eden 10 bin finalist için ise kıyasıya rekabet son güne kadar devam edecek.

Festival kapsamında yer alan eğlenceli ve eğitici etkinliklerin yanı sıra bünyesinde bir araya getirdiği uluslararası yatırımcılar, uzman danışmanlar ve teknoloji satın alan şirketler ile yerli ve yabancı girişimcilere ve genç yeteneklere de birbirleri ile buluşma imkânı yaratıyor.

Askeri teknolojinin yeni gözdelerinin sergileneceği festivale gösteri uçuşları da renk katacak.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz