Whatsapp çevrimiçi özelliği neden görünmüyor?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni güncelleme yaptı. Güncelleme sonrası çevrimiçi görünme özelliği yok oldu. Durum böyle olunca kullanıcılar Whatsapp çevrimiçi özelliğine ne oldu sorusuna yanıt aradı.

WHATSAPP ÇEVRİMİÇİ ÖZELLİĞİNİ KAPATTI MI?

WhatsApp’a gelen son özellikle ‘çevrimiçi’ modu dönemi bitti. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta çevrimiçi özelliğini kapattı.WhatsApp’ta bundan böyle kimse çevrimiçi görünemeyecek.Bu durumu fark eden birçok kişi düzeltmek için gizlilik ayarlarına girmeye çalıştı. Kullanıcılar erişim problemi ile karşı karşıya kaldı.

İletişim ağlarından biri olan WhatsApp’da Çevrimiçi özelliği kapatıldı. Böylelikle kullanıcılar artık birinin çevrimiçi olup olmadığını göremeyecek. Daha önce son görülme sekmesini gizleme getiren WhatsApp, kullanıcılarının gizliliği için artık çevrimiçi özelliği de devre dışı bırakıyor. Ancak bunun bir hatadan mı yoksa bilerek mi yapıldığı henüz netleşmedi.

Peki bundan sonra ne olacak, artık çevrimiçi gözükmeyecek mi, son görülme gözükecek mi, çevrimiçi kalkınca yerine başka özellik mi gelecek, renk mi olacak, gizleme mi olacak?” soruları merak uyandırdı. Ancak WhatsApp’tan henüz bir açıklama yapılmadı.

WHATSAPP SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ VE ÇEVRİMİÇİ YAZISI NEDEN YOK?

Twitter üzerinde de gündem olan problem nedeniyle kullanıcıların son görülme, yazıyor veya çevrim içi şeklinde üst kısımda yer alan bildirimleri kaybolmuş durumda.

Bunu düzeltmek için gizlilik ayarlarına girmeye çalışanların ise erişim problemi ile karşı karşıya kalıyor. Normalde bu ayarlar kullanıcı tarafından yapılabiliyordu ancak şu anda açık tutanların da bildirimleri görünmüyor.

Sosyal medyadaki iddiaya göre, WhatsApp’ın bu özellikleri bilerek kapattığı belirtiliyor. Konuyla ilgili ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz