Ulaştırma bakanlığından açıklama geldi.Yağış devam edecek mi?

572 0

İstanbul’da yağış felaketine ilişkin Ulaştırma Bakanlığı’ndan son dakika açıklama

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan son dakika İstanbul’da sağanak yağmura ilişkin açıklama… Bakan Arslan, şiddetli yağış için “Bu bir afettir” açıklamasında bulundu ve halkın zararının karşılanacağını ifade etti. İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağış etkili oluyor. Bir çok binayı su basarken, işe gitmek için güne uyanan İstanbullular zor anlar yaşadı.

Şiddetli yağışla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan bir açıklama geldi.

“SELDEN ZARAR GÖRENLERİN ZARARI KARŞILANACAK”

Ulaştırma Bakanı hasar tespitinin ardından, selden zarar görenlerin zararının ödeneceği açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış için “Bu bir afettir” ifadesini kullandı.

“ULAŞILAMAYAN BİR BÖLGE YOK”

Arslan, “Bu bir afettir, ulaşılamayan bir bölge yok” dedi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI KAYNAK: CAN KAYBI YAŞANMADI

Başbakan Yardımcısı

Veysi Kaynak, herhangi bir ölüm olmadığını açıkladı.

YAĞMUR NE ZAMANA KADAR SÜRECEK? TOPBAŞ VE ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin de konuya ilişkin açıklama yaptı. Topbaş, yağışın saat 14.00’ten sonra yeniden şiddetleneceğini ve akşama kadar süreceğini ifade etti.

İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi.

İstanbul’da en fazla yağışı alan Silivri’de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı.

İstanbul Valiliği “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur” diye açıklama yaptı.

D-100 SULAR ALTINDA

Ümraniye Ünalan’da D-100 su altında kaldı. Araçlar yollarda mahsur kaldı.

İDO’DA İPTALLER VAR

Ayrıca, İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) Bostancı,Yenikapı, Marmara Adası ve avşa Adası arasındaki deniz otobüsü, Bandırma ve Yenikapı arasındaki hızlı feribot seferlerinin bazıları yapılamadı.

İDO’nun 13.00’teki Yenikapı-Bandırma hızlı feribot, 14.00’teki Avşa-Marmara/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü, 15.00’teki Avşa-Marmara/Avcılar-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

İSTANBUL BOĞAZI’NDA TRANSİT GEMİ GEMİŞLERİ ASKIYA ALINDI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün sitesindeki duyuruda da İstanbul Boğazı’da 09:15 itibariyle geçişlerin durdurulduğu görülüyor.

65 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentte etkili olan yağış ile ilgili yazılı bir basın açıklaması

yaptı. Açıklamada son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü ve yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktığı belirtirken şunlara değinildi; “İstanbul’da sabah 07.00 sıralarında başlayan yağış şehri etkisi altına aldı. Son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştü. Yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktı. Yağışlar Silivri Büyükçekmece Başakşehir Üsküdar, Şişli, Fatih, Bakırköy bölgelerinde etkili oldu. İBB ekipleri alarma geçti. İtfaiye Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, İstaç ekipleri su baskını olan bölgelerde çalışlaşmalarını sürdürüyor.Trafikle aksamalar meydana gelirken bazı metro seferler geçici olarak durduruldu.

YAĞIŞ NE KADAR SÜRECEK?

İstanbul’da gece saatlerinden itibaren etkili olan ve sağanağın, öğlen saatlerinde etkisini artırıp, akşama kadar fırtına şeklinde devam etmesi bekleniyor.

RAYLI SİSTEM

18.07.2017 10:30 itibariyle raylı sistem hatlarındaki işletme durumu aşağıda yer almaktadır:

M1 hattında Yenikapı – Bakırköy istasyonları arasında sefer yapılamıyor.

Otogar – Kirazlı / Bakırköy- Havalimanı arasında sefer yapılabilmektedir.

T1 hattının tamamında sefer yapılamıyor.

T3 hattının tamamında sefer yapılamıyor.

Eyüp- Pierloti teleferik hattında sefer yapılamıyor.

Taksim İstasyonu Gezi Parkı çıkışı yolcu alımına kapatılmıştır. Diğer girişlerden yolcular istasyona girebilmektedir.

T4, M3, M2, Füniküler, Maçka teleferik hatlarında herhangi bir sefer aksaması yoktur.”


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment