Canlı yayında bebek emzirdi, şikayet yağmuru geldi

642 0

Heather Kent isimli Twitch fenomeni anne, yaptığı canlı yayında bebeğini emzirince eleştirilerin hedefi oldu. Twitch ekibi tepki gelen videoyu yayından kaldırdı.

Video odaklı bir sosyal medya platformu olan Twitch’de geçtiğimiz hafta ilginç bir olay yaşandı.

Sosyal medya fenomeni Heather Kent isimli genç anne, arkadaşıyla konuştuğu bir yayın sırasında bebeğini emzirdi. Bebeği acıktığı için göğsünü açmak zorunda kalan annenin hareketi, kullanıcılar tarafından sert bir tepkiyle karşılandı.

Platformda tartışmaya neden olan görüntüleri kimi cinsel içerikli buldu, kimi gayet doğal bir süreç olduğunu iddia ederek aksini düşünen zihinleri hastalıklı buldu. Twitch güvenlik ekibi, o anın görüntülerini platformdan kaldırdı.

Kent ise yalnızca acıkan bebeğini emzirdiği ve bunun cinsel içerikli bir görüntü olmadığını belirterek olanlara inanamadığını söyledi.

Videoyu kaldıran Twitch, geri adım atarak Kent’e e-posta yoluyla ulaştı.

Videoda anormal unsurlar bulunmadığını belirten ekip, güvenlik ekibi içerisinde bulunan birinin daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığı için zor bir karar vererek videoyu kaldırdığını belirtti. 

Twitch, başka insanların da böyle bir durumla karşılaşmaması için hizmet koşullarının güncelleneceğini açıkladı.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.