İstanbulda Denize Girilecek Yerler

İstanbulda Denize Girilecek Yerler

İstanbul’da denize girilecek yerler, Temmuz ayının başlaması ile artan sıcaklar sonrasında ilgi görmeye başladı. istanbul’dan ayrılmadan da denize girme imkanı sağlayan plajlar, ulaşım kolaylığı nedeniyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. İstanbul’da denize girilebicek plajlar nerelerde? istanbulda Avrupa ve Anadolu yakasında denize nerede girilir, Aile plajları ve İstanbul’a yakın tatil yerleri ve detaylar. İstanbulda Denize Girilecek Yerler

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler Nerelerdir?

İstanbul’da denize girilecek yerler, Temmuz ayının başlaması ile artan sıcaklar sonrasında ilgi görmeye başladı. istanbul’dan ayrılmadan da denize girme imkanı sağlayan plajlar, ulaşım kolaylığı nedeniyle de vatandaşların ilgisini çekiyor.

İstanbul’daki Temiz Plajlar ve Denize Girilecek Yerler

Florya Güneş Plajı
Menekşe Plajı Cankurtaran Kulesi Önü
Beylikdüzü Gürpınar Sahili Halk Plajı
Rumeli Kavağı Plajı
Büyükçekmece Halk Plajı
Caddebostan Plajı Irmak Okulları Arkası
Caddebostan Plajı Büyük Klüp Arkası
Büyükçekmece Çocuk Sahili
Tarabya Plajı
Yeniköy Sahili Köpek Çiftliği Önü
Rumeli Feneri Koyu
Yeniköy Sahili Otel Önü
Anadolu Yakası
Ayazma Plajı
Ayazma Plajı Kumbaba Mevkii
Dodo Beach Clup Önü
Suadiye Plajı
Tuzla Belediyesi Halk Plajı
Marmarados Sitesi Önü
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu açıklamada, 2005 yılından itibaren şehrin  plajlarını denize girilebilir hale getirdiği, cankurtaran ve temizlik çalışmalarıyla plajlardaki hizmet kalitesini de en üst seviyede tuttuğu belirtilerek, şöyle denildi: “Yapılan ölçümlere göre; Güneş, Menekşe ve Caddebostan gibi merkezi plajlar dahil birçok noktadaki su kalitesi rahatlıkla denize girilebilecek kadar temiz. Plajlardaki temizlik ve bakım çalışmaları, İBB Şirketlerinden İSTAÇ’ın denetiminde 180 personel 8 adet özel plaj temizleme makinesiyle sürdürülüyor. İstanbul’un 515 kilometrelik kıyı şeridindeki tüm sahil, plaj, iskele ve yürüyüş bantları, 30 adet daimi ve 12 adet yazlık ekiplerden oluşan toplamda 42 adet mobil temizlik ekiple aralıksız her gün temizleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aralıksız temizlik ve güvenlik hizmeti verdiği plajlardan bazıları ise şöyle sıralandı:

Çatalca, Çilingoz, Karacaköy, Ormanlı,Yalıköy, Yeniköy, Eyüp Ağaçlı, Sarıyer Kısırkaya, Kilyos, Gümüşdere, Beykoz Riva Merkez, Şile, Kızılcaköy, Sahilköy, Doğancılı, Alacalı, Sofular, Kumbaba, Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum, Akçakese, Kurfallı, Ağva, Tuzla Halk Plajı, Kadıköy Caddebostan 1, Caddebostan 2, Suadiye, Bakırköy, Çiroz, Güneş, Florya, Yeşilköy, K. Çekmece Menekşe, Beylikdüzü Gürpınar, Büyükçekmece, Kumburgaz, Kamiloba, (Celaliye) Silivri, Selimpaşa, Silivri Çanta, Semizkum, Gümüşkaya.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz