Otomobil Hasar Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

409 0

Otomobil Hasar Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Otomobil hasar sorgulama işlemleri nereden yapılmaktadır? Araç hasar kaydı sorgulama işlemi için başvurulacak ya da bilgi alınacak kurumlar kimlerdir? Bir otomobilin hasar kayıtlı olup olmadığı nasıl anlaşılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları yazımızın devamında.

Otomobil Satın Alacaklar Hasar Sorgulama

Otomobil satın alacak bireyler, almak istediği ikinci el otomobilin hasar kaydı olup olmadığını öğrenebilir mi? Araç hasar kaydı eğer ki resmi kayıtlara geçtiyse öğrenilmektedir. Ancak kaza yapan aracın resmi işlem görmemesi durumunda hasar kaydını ya da hasarı öğrenmenin tek yolu oto ekspertizlerdir.

SMS İle Otomobil Hasar Sorgulama

Öncelikle plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE operatörleri kullananlar 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi cebinize gelecektir.

ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda değişen parçaları öğrenmek için PARCA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARIHI yazıp sorgulama yapılabilmektedir.

Şasi No ile sorgulamalarda ise HASAR boşluk şasi numarasını yazarak sorgulama yapmanız mümkündür.

Detaylı Otomobil Bilgisi Sorgulama

DETAY boşluk Plakayı yazıp TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderdikten sonra ise detaylı rapora ulaşabilirsiniz. Aracın markası modeli, plaka değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, araç türü değişimi olup olmadığı, son sahiplik süresi, yürürlükte kaskosunun olup olmadığı, trafiğe çıkış tarihi gibi bir çok bilgiyi bu sms ile öğrenebilirsiniz. Otomobil hakkında resmi bilgiler yer aldığını tekrardan belirtmek isteriz. Eğer resmi olarak işlenmeyen bir kaza ya da herhangi bir müdahale gerçekleşmiş otomobilin hasar kaydını mantıken öğrenemezsiniz.

Kısa Mesaj İle Değişen Parçaları Öğrenebilirsiniz!

Atacağınız kısa mesaj ile resmi olarak kayıtlara geçen parça değişimlerini de görebilirsiniz. Bunun için de PARCA yazın, boşluk bırakın, plakanızı yazın, boşluk bırakın, kaza tarihini yazın ve 5664’e sms gönderin.

Tramer Kaydı Ne Demek?

Çok kez tramer kayıtsız otomobil, tramer kaydı yok, tramer kaydı var gibi otomobil ilanları görmüşsünüzdür. Peki tramer kaydı ne demektir? Tramer kaydı otomobillere ait sigorta bilgilerinin toplandığı veri havuzudur. Bu havuz içerisinden istediğiniz araç hakkında istediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz. İkinci el otomobil almak isteyenler için oldukça önemlidir.

Summary
Otomobil Hasar Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Article Name
Otomobil Hasar Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Description
Otomobil hasar sorgulama işlemleri nereden yapılmaktadır? Araç hasar kaydı sorgulama işlemi için başvurulacak ya da bilgi alınacak kurumlar kimlerdir?
Author
Publisher Name
İnternetin Gazetesi

Erhan Yakut

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.