Türkiye’nin En Güzel Koyları

Türkiye’nin En Güzel Koyları

Türkiye’nin En Güzel Koyları. Yaz yaklaşıyor artık bizler toplum olarak tatil yapmak için bir yerler bakmaya başlıyoruz şimdiden. Aslında Türkiye’de bilmediğimiz o kadar yer ve doğal güzellik var. Oysa ki bu yerleri keşfetmek ve tatil yapmak hakkımız. işte size Türkiye’deki en iyi tatil yapıp keşfedeceğiniz koyları derledik.

1. Bademli Koyu, Dikili, İzmir

Türkiye'deki En İyi Koylar
Sakin, huzurlu, kafa dinlemek için harika bir seçenek olan Bademli Koyu; mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden bir tanesi.

2. Papaz Koyu, Kumluca, Antalya

Türkiye'deki En İyi Koylar
Antalya-Demre arasındaki güzel koy, denizin sakinliği ve ormandaki ağaçların gölgesiyle piknikseverlerin ve kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeri.

3. Suvla Koyu, Çanakkale

Türkiye'deki En İyi Koylar
Ege Denizi’nin Gelibolu Yarımadası dolaylarında ve Saros Körfezi’nin güneyinde bulunan Suvla Koyu, henüz insanların keşfedemediği saklı cennetlerden bir tanesi.

4. Akvaryum Koyu, Datça, Muğla

Türkiye'deki En İyi Koylar
Datça’nın en güzel koylarından bir tanesi olan Akvaryum Koyu; Gerçek bir akvaryum gibi tertemiz. Sualtı yaşamına merakı olanların deniz gözlüğü almadan gitmemeleri tavsiye edilir 🙂

5. Adrasan Koyu, Kumluca, Antalya

Türkiye'deki En İyi Koylar
Adrasan Koyu , bakir koyu ile yeşilin ve mavinin her türlü tonunu görebileceğiniz ender güzelliklerde doğal bir cennet.  Yemyeşil dağlarla çevrili bu koyda mis kokulu rüzgârlar esiyor.

6. Balıkaşıran Koyu, Datça, Muğla

Türkiye'deki En İyi Koylar
Marmaris-Datça yolu 26. kilometredeki Hisarönü Körfezi içinde yer alan Balıkaşıran, Bencik Koyu’na da çok yakın mesafede. Balıkaşıran Koyu’nun en önemli handikap ise konaklama imkanının çok olmaması.

7. Kekova Koyu, Antalya

Türkiye'deki En İyi Koylar
Görüp görebileceğiniz en şirin yerlerden bir tanesi olan, kesinlikle Akdeniz’in en güzel olduğu yerlerden bir tanesi. Kaş Karayoluna 15 kilometre mesafede olan Kekova kesinlikle gidip görülmeli.

8. Kiriş Koyu, Kemer, Antalya

Türkiye'deki En İyi Koylar
Sualtı dalışı için güzel bir seçenek olabilecek Kiriş Koyu, denizin berraklığıyla harika bir seçenek.

9. Karaöz Koyu, Kumluca, Antalya

Türkiye'deki En İyi Koylar
Karaöz Antalya Körfezinin batısında yer alan burnun (yarımadanın) Finike Körfezine bakan batısında yer alan küçük bir köy. Yarımadanın doğusunda Adrasan ve Olimpos – Çıralı yer almaktadır. Antalya’ya 80, Kemer’e 40 ve Kumluca’ya 18; Finike’ye yaklaşık 28 km. uzaklıktadır.

10. Akademi Koyu, Didim, Aydın

Türkiye'deki En İyi Koylar
Ucuz tatil fırsatı arayanların tercih ettiği Didim, Akademi koyu ve tertemiz suları ve harika doğasıyla ekonomik tatil isteyenlerin tercih edebileceği bir yer.

11. Akyarlar Koyu, Bodrum, Muğla

Türkiye'deki En İyi Koylar
Harika begonvilleri, Enfes bir turkuaz renkli denizi ile Bodrum’a gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken koylardan bir tanesi.

12. Kilimli Koyu, Ağva, İstanbul

Türkiye'deki En İyi Koylar
İstanbul’a yakınlığı ile listeye giren Kilimli Koyu; haftasonu kısa tatil isteyenlerin stresini atabileceği bir koy

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz