Yeni Başakşehir Belediye Başkanı Belirlendi!

272 0

Başakşehir Belediye Başkanlığı için seçim bugün yapıldı. Seçimde AK Partinin adayı Yasin Kartoğlu yeni belediye başkanı seçildi. Seçimlerde CHP’nin adayı ise Abdulhadi Akmugan olmuştu.

Başakşehir Belediye Başkanlığı için seçim bugün yapıldı. Seçimde AK Partinin adayı Yasin Kartoğlu yeni belediye başkanı seçildi. Seçimlerde CHP’nin adayı ise Abdulhadi Akmugan olmuştu.Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, istifa eden Kadir Topbaş’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmişti. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olmasının ardından gözler Uysal’dan boşalan koltuğa çevrilmişti. Başakşehir Belediye Başkanlığı için seçim bugün yapılırken, seçimde AK Partinin adayı Yasin Kartoğlu. CHP’nin adayı ise Abdulhadi Akmugan olmuştu.

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLANDI…

Yapılan oylamada Başakşehir Belediye Başkanlığı’na AK Parti’nin adayı Yasin Kartoğlu seçildi.

YASİN KARTOĞLU KİMDİR?

1977 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de alan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.


İLGİLİ HABERLER

BEN KARADENİZ KIZIYIM

Posted by - Ağu 7, 2018 0
Elif isimli günlük dizi filmin başrol oyuncusu İsaballa Damla Güvenilir, yaz tatilini eskrim, yüzme ve oyunculuk dersleriyle geçirdi. 1 Ağutos…

“Son Gün” oyunu sahnelendi

Posted by - Ara 11, 2018 0
BİLECİK (AA) – Bozüyük Belediyesince bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Bozüyük Metristepe Tiyatro Günleri’nde “Son Gün” adlı oyun sahnelendi. Metristepe…