YKS – Üniversite Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

105 0

YKS – Üniversite Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite sınavına giren öğrencilerin heyecanla beklediği sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? ÖSYM YKS sınav sonuçları nasıl öğrenilecek?

23.06.2018 tarihlerinde uygulanan 2018 YKS (2018-YKS) sonuçları, 31 Temmuz (31.07.2018) tarihinde açıklanacaktır. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını  ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden  ya da ÖSYM Mobil cihazlarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sınav sonuçları açıklandığında hemen aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak sınav sonuçlarınızı öğreneceğiniz ÖSYM sayfasına ulaşabilirsiniz. Sonuçlarınızı öğrenebilmek için ais şifreniz ve tc kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra sonuçlarınızı kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

2018 YKS Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıklayın

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır.  Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2018-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır. Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. “Tercih Süresi” tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamaz. Merkezimize gönderilen düzeltme/değişiklik taleplerini içerir dilekçeler işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz.


İLGİLİ HABERLER