YSK mazbata itirazını bir kere daha reddetti

8 0

31 Mart seçimleriyle ilgili itiraz sürecine ilişkin bir haber daha geldi. YSK, seçilen KHK’lı belediye başkan adaylarının mazbata alamaması kararına HDP’nin yaptığı ikinci olağanüstü itirazı da reddetti.

Bazı ilçelerde seçimi kazanan adayların KHK ile meslekten ihraç edilmeleri nedeniyle YSK’ye itirazda bulunululmuş, YSK da KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylarına mazbata verilmemesine karar vermişti. Bu adaylar yerine ikinci en çok oyu alan adaya mazbata verilmesi kararlaştırılmıştı.

HDP, YSK’nın bu kararına itiraz etmiş ve Kurul itirazı 18 Nisan’daki toplantıda reddetmişti.

Alınan bilgiye göre, HDP bu kez de KHK ile ihraç edilenler yerine mazbataların en çok oy alan ikinci adaya verilmesi yönündeki karara ikinci kez olağanüstü itirazda bulundu. YSK, bu itirazı da reddetti.


İLGİLİ HABERLER

Ankara’da ‘TC’ ibaresi yeniden

Posted by - Nis 26, 2019 0
Ankara Büyükşehir Belediyesi koltuğuna Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş’ın oturmasının ardından belediyenin tabelasından çıkarılan Türkiye Cumhuriyeti kısaltması olan “T.C.” ibaresi…

TOPlist internetin gazetesi haber toplist.biz.tr hittoplist.net arama motorlarina kayit, site ekle, link ekle, toplist site ekle http://turkcetoplist.tk Zirvehit.Com