Yurtdışında Gezilecek Yerler

250 0

Yurtdışında Gezilecek Yerler

Her insanın taile ihtiyacı vardır. insanların kafalarını boşaltmaya, sene içindeki yorgunluklarını atmaya ve dinlenmelerine yaramaktadır. Tatil denilince akla ilk olarak güneş, deniz ve kum üçlüsü gelse de böyle olmak zorunda değildir. Ancak yurt dışı tatili isteyenlerin işi daha zordur. Yurt dışına tatile gitmek isteyen biri çok detaylı araştırma yapmalıdır. Tatil için yurtdışına gitmek istiyorum fakat yardıma ihtiyacım var diyorsanız sizin için 10 tane tatil yerleri seçtik bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haber sitemizden bulabilirsiniz. Yurtdışında Gezilecek Yerler

LONDRA:


Londra, bilindiği üzere İngiltere’nin başkentidir. Ayrıca İngiltere’nin en büyük şehri olduğu gibi aynı zamanda da en kalabalık kentidir. Londra’ya gitmek isteyen bir kişi öncelikle ziyaret etmesi gerekenler arasında Tower of London, Londra gözü, Tower Bridge, Buckingham Sarayı ve Trafalgar Meydanı gibi yerler olduğunu bilmeli ve ona göre bir rota çıkarmalıdır.

PARİS:

Fransa’nın başkenti olan Paris’i de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Fransa’nın olduğu kadar modanın da başkenti olan Paris’te şık binalar, kaldırım kafeler, küçük dükkanlar, barlar, müzeler, gurme restoranlar, tiyatrolar ve parklar size sınırsız gezilecek ve keşfedilecek alan sunuyor.

MALDİVLER:


Maldivler 1190 irili ufaklı adacıktan oluşmaktadır. Dünyada başka bir örneği olmayan coğrafyasıyla doğa mucizesidir. Hint Okyanusu’nun güzelliklerini doyasıya yaşamak ve güzel bir tatil geçirmek isteyenlerin listesinde yer alabilir.

BARCELONA:

İspanya’nın bir ili olan Barcelona da yurt dışı tatili yapmak isteyenler için iyi bir tercihtir. İspanya‘nın en turistik şehri Barselona, kendine has kültürü ve Gaudi’nin önderlik ettiği mimarisi sayesinde her yıl milyonlarca turiste yer veriyor. 1992’de ev sahipliği yaptığı yaz olimpiyatı ile birlikte turistik anlamda yükselişe geçen kentte tatil günlerinizi geçirirken hiçbir yerde göremeyeceğiniz özellikleri barındıran binaları gezebilir, farklı kültürleri nasıl başarıyla harmanladığını ise keşfe çıkabilirsiniz.

EDINBURGH:


İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh, farklı atmosferi ile insanları büyüleyen bir şehir. Bol bol tarih kokan Edinburgh, sahip olduğu enfes doğa ve mimari ile de tatil severlerin ilk tercihlerindir.

AMSTERDAM:


Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam da çok ziyaretçi alan kentlerdendir. Amsterdam’ın en dikkat çekici özelliği ise şehri sarmalayan su kanallarıdır.

VENEDİK:


Venedik, Veneto adı verilen bölgenin başkentidir. Venedik kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallar ile ayrılmış ve köprüler ile bağlanan 118 adanın üzerine kurulu bir şehirdir. Venedik sanat eserleri, mimarisi ve doğal güzelliği ile ün yapmıştır. Bu şehir tamamıyla -denizkulağı da dâhil- Dünya Mirasları listesindedir. Venedik kentinde tatil yapmak isteyenler için sınırsız gezilecek mekân bulunmaktadır.

BERLİN:


Berlin, Almanya’nın en büyük şehri ve de başkentidir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet kenttir. Şehirde çok fazla farklı kültürden insanlar bulunmaktadır. Türkler de çoğunluktadır. Türkiye dışında yaşayan en kalabalık Türk nüfusu ve aynı zamanda Berlin’deki en kalabalık yabancı nüfusu oluşturmaktadır. Şehrin binaları, sanat galerileri ve müzeleri bohem özelliğini hâlen daha korumaktadır.

PHUKET:


Tayland’ın en popüler ve en çok turist alan adası Phuket, yurt dışı tatilinin hakkıyla yaşanabileceği yerlerin başında gelmektedir. Phuket’e Dünya’nın her yerinden yoğun bir turist akışı vardır. Özellikle de Batılı Turistler burayı oldukça fazla tercih etmektedir. Adanın en meşhur ve kalabalık plajı ise batı kıyısında bulunan Patong plajıdır.

AMALFİ KIYILARI:


Güney İtalya turlarında vazgeçilmezlerin başında gelen Amalfi Kıyıları, İtalya‘nın hatta Avrupa’nın en özel deniz tatili noktalarından biridir. Dik yamaçlara kurulmuş köylerin harika manzarası ile beraber dünyanın en güzel manzaralı yollarından kabul edilmektedir. Amalfi Kıyıları boyunca farklı köyleri gezebilir, plajlarda kendinizi Akdeniz’in sularına bırakabilirsiniz.


İLGİLİ HABERLER

Kumandayı Ele Aldı

Posted by - Tem 11, 2018 0
Sevilen sanatçı Reyhan Cansu, seyhan müzik etiketiyle Sözü Canan Sezgin, Müzik Ali Cem Çehreli imzası taşıyan “Kumanda” isimli eseriyle geri…

MİT buldu TSK 12’den vurdu

Posted by - Mar 27, 2019 0
MİT ve TSK ortak operasyonunda, terör örgütü PKK’nın elebaşı Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve beraberindekiler, Kandil’e yapılan…

Marketlerde tanzim etkisi

Posted by - Şub 12, 2019 0
Tanzim noktalarında satılan sebzeler marketlerde de aynı fiyata çekildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sebze meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla kurulan tanzim…