728x90
Borsa Açıldı Mı? Ne Zaman Açılacak?

 Kahramanmaraş depreminin ardından borsada sert düşüşler yaşanmış ve 8 Şubat itibariyle kapatılmıştı. Borsa İstanbul A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

 

Kahramanmaraş depreminin ardından borsada sert düşüşler yaşanmış ve 8 Şubat itibariyle kapatılmıştı. 

 

 

Borsa İstanbul A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

 


Habertürk’ün aktardığına göre, "Deprem felaketi sonrasında yaşanan volatilite artışı ve olağandışı fiyat hareketleri nedenleriyle Borsamız Piyasalarının güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir şekilde işleyişini teminen, Borsa İstanbul A.Ş. Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği'nin 39 uncu maddesinin 1 inci fıkrası uyarınca Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki Pay ve Pay Endeksi Türev Pazarlarının 8 Şubat 2023 tarihinde saat 11:00 itibarıyla 5 iş günü süreyle (14 Şubat 2023 akşamına kadar) kapatılmasına ve kapatılan pazarlarda sağlıklı fiyat oluşumuna imkan sağlamayan düşük işlem hacmi de dikkate alınarak 8 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliğinin "Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali" başlıklı 33 üncü maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine karar verilmiştir."

 

 Buna göre; Borsa İstanbul'un işlemlerinin 15 Şubat 2023 Çarşamba günü açılması bekleniyor. Ancak borsanın saat kaçta açılacağı bilinmiyor.Etiketler: