728x90
Eski AKP Milletvekili Metiner’den AK Parti’ye Acizane Tavsiyeler!

Yeni Şafak yazarı ve eski AKP milletvekili Mehmet Metiner köşesinde ‘Ak Parti’ye Acizane Tavsiyelerim’ başlıklı yazısını paylaştı. Zorlu bir seçime gidildiğini savunan Metiner, seçmen tercihlerinin farklılaştığını belirtti.

 

Metiner köşesinde şu ifadeleri kulandı:

 

"Zorlu bir seçime gidiyoruz. Seçmen sosyolojisi bir öncekinden farklı. Seçmen tercihleri farklılaştı. Reis’e ölümüne bağlı insanların bile tercihleri gözle görülür biçimde farklılaşmış görünüyor. Reis’e bakışlarıyla AK Parti’ye ve AK Parti’de siyaset yapanlara bakışları giderek farklılaşıyor. O yüzden Reis ile AK Parti arasındaki makas açıldıkça açılıyor." 

 

"Millet, Reis adına siyaset yapan aktörlerden kahir ekseriyetle memnun değil. Teşkilatlar büyük ölçüde Reis’i ve misyonunu temsil ve taşıma noktasında yetersiz.O yüzden yereldeki aktörler ile millet arasındaki mesafe giderek açılıyor. Milletin istemediği isimlerin teşkilatların başına getirilmesi ve milletin hoşnut olmadığı isimlerin her seferinde vekil olarak dayatılması, büyük bir öfke birikimine sebebiyet vermiş durumda. 

 

Reis’e veririz ama istemediğimiz adaylar olursa asla!” diyenlerin sayısı azımsanmayacak oranda olduğuna dikkat çeken Metiner, AK Parti’nin inancına aykırı “siyasal seçkincilik” anlayışı benimsenirse, yani millet seçmesini bilmez, onun için kimin gerekli olduğunu ancak biz biliriz yoluna sapılırsa, bu hem AK Parti’nin misyonunu inkar anlamına gelir hem de milletin tepkisini fena halde celbeder"