728x90
TIME'ın 'En Etkili 100 Kişi' Listesinde Yer Alan Haluk Levent Ödülü Reddetti!

Ahbap Derneği’nin kurucusu şarkıcı Haluk Levent, TIME dergisinin editörleri ve okurlarının oylarıyla en etkili 100 kişiden biri seçildi. Levent, listenin açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı apaylaşımla ödülü reddettiğini belirtti. Levent paylaşımında ''Türkiye Cumhuriyeti devletinin benim çalışmalarım üzerinden eleştirilmesi kabul edeceğim bir husus değil.'' ifadelerini kullandı.

 

 

Haluk Levent’in açıklamaları şöyle:

 

''Resmi açıklama geldi az önce. İngiltere Kralı Charles, ABD Başkanı Joe Biden, Elon Musk, Beyonce, Messi, Bella Hadid, Janet Yellen ile birlikte en etkili 100 kişi içine seçilmişim.Türkiye’den 182 kişi önerilmiş. Editörler araştırma yapmış.

 

Twitter’da dünya sıralamasındaki gücü. Görüntülenme ve etkileşim gücü. Üye sayısı. Ahbap’ın geçmişte ve son depremdeki çalışmalar. Ama içerik beni üzdü. Referans olan kişi,Türkiye Cumhuriyeti devletinin benim çalışmalarım üzerinden eleştirilmesi kabul edeceğim bir husus değil.

 

Bu sebeple ödülü reddediyorum ve Amerika’ya gitmeme kararı aldım.Deprem sürecinde tüm devlet kurumları ,hükümet ,tüm muhalefet , belediyeler ve 18 bin STK yani tüm ülke tek yürek olup herkes elinden geleni yapıyorken bu tartışmaların içine girmeme kararı aldım. Bilginize.

 

İçerik yazısını okumayanlar için bir bölüm :

 

“Haluk Levent ismi de umudun, dakikaların ölümle yaşam arasındaki fark anlamına geldiği ve Türk hükümetinin son derece beceriksiz olduğunu kanıtladığı felaketin ardından Ahbap, sahada hayat kurtarmak için çalışmaya başladı bile.''