728x90
Ece Üner, Gülşen Hakkında Verilen Cezaya Sessiz Kalmadı!

Tv100 sunucusu gazeteci Ece Üner, sanatçı Gülşen’in İmam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasıyla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına tepki gösterdi. Üner, aynı gün, “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen Hizbullah terör örgütü üyesi Mehmet Emin Alpsoy’un kalan cezası, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle affedilmesine  hafıza problemimiz var diyerek isyan etti.

 

Ece Üner’in açıklamalarında öne çıkanlar:

 

“Hafıza problemimiz var, yapılan adaletsizlikleri hemen unutuyoruz diye artık aynı gün içinde çıkıyor adalet timsali kararlar. Hizbullahçıya af çıktığı gün Gülşen’e de hapis hükmü verildi.

 

Evet, sanatçı Gülşen, Hizbullah terör örgütü yöneticisi olarak üç kişiyi domuz bağıyla sorgulayıp öldürmekle suçlandığı için… Pardon cinayet işlediği için… Yok, pardon kadına şiddet ve çocuk tacizi dolayısıyla… Olmadı… Sokak röportajında ‘Hizbullahçıyız, kafalarını keseceğiz’ dediği için… Çok pardon kafamda bir türlü oturtamayınca cümleyi de bir türlü kuramadım kusura bakmayın. 

 

Sanatçı Gülşen, imam hatiplilerle ilgili orkestra arkadaşına söylediği sözlerden dolayı ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.”Etiketler: