728x90
Muharrem İnce’den Özgür Özel’e "Hayırlı Olsun" Ziyareti

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Görüşme sonrası genel başkanlar açıklamada bulundu.

sözcü.com’un aktardığı bilgiye göre, hayırlı olsun ziyareti sonrasında Özel “Memleket Partisi’nin değerli Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce ve heyetini kabul ettik. Kendileri partimize hayırlı olsun ziyaretine geldiler. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” diyerek şunları ekledi:

“Önümüzdeki süreç için diyalog ve temas halinde olmak noktasında fikir birliğine vardık. Tabi biz görüşmemizi yaparken bir yandan televizyonlarda, sizlerin buradan yaptığı yayınlarda sürekli bugün CHP’nin açıklayacağı belediye başkan adaylarından bahsedildiğini altyazılarınızdan ve anonslarınızdan takip ettik bir yandan. Arkadaşlar dün, Anayasa Mahkemesi’nin kararını hiçe sayan ve dolayısıyla Anayasa’yı askıya alma anlamına gelen bir darbe girişiminin son perdesi oynandı.

Bu şartlar altında bugün yapılacak MYK toplantımızın ve ardından yapılacak PM toplantımızın özel gündem ile toplanacağını dün bir sosyal medya paylaşımı ile duyurmuştum. Bugün bizden bir belediye başkan adayı ve belediye seçimlerine, yerel seçimlerine yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız. Dünkü paylaşımımızda olduğu gibi MYK ve Parti Meclisimizin olağanüstü gündemi içinde bulunduğumuz Anayasa’ya karşı darbe girişimidir.

Önümüzdeki hafta içinde belirlenecek bir günde bugünkü gündemle Parti Meclisimiz yeniden toplanacaktır. Bunu da birinci ağızdan ifade etmiş olayım.”

 

“Cumhuriyet Halk Partisi Amiral Gemisidir”

 

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren İnce ise şöyle konuştu:

“Son yaşanan seçimde de ne yazık ki hem Cumhurbaşkanlığı hem de Meclis çoğunluğunu ele geçirmiş bir iktidar var. Bu psikolojik üstünlükle bu seçimlere giriyor. Onun için Sayın Genel Başkana, Sayın Özgür Özel’e, Cumhuriyet Halk Partisi amiral gemisidir. Bugün muhalefetteki en güçlü partidir, o konuda görüşlerimizi aktardık. Türkiye nasıl yeniden ayağa kaldırılır, nasıl bir topyekûn mücadele edilir bu konuda görüşlerimiz neyse dilimizin döndüğü kadar kendisiyle bunları paylaştık.”

 Etiketler: