728x90
Yılmaz Morgül Engelliler İçin Yardım Çağrısı Yaptı!

Engelsiz Yaşam Vakfı'nın gönüllü yüzü olarak engelli bireyler için çalışmaya devam eden Yılmaz Morgül dur durak bilmeden yardım kampanyalarına katılmaya ve katkı sağlamaya devam ediyor. Engelsiz Yaşam Vakfı'nın gönüllü yüzü olarak engelli bireyler için çalışmaya devam eden Yılmaz Morgül dur durak bilmeden yardım kampanyalarına katılmaya ve katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Engelsiz Yaşam Vakfı'nın gönüllü yüzü olarak engelli bireyler için çalışmaya devam eden Yılmaz Morgül, adeta dur durak bilmiyor. Önceki gün dört engelli birey için akülü tekerlekli sandalye teslimatı yapan ünlü sanatçı "Sahneye çıktığım zaman bana jest yapıp şampanya göndermek isteyen hayranlarımdan Engelsiz Yaşam Vakfı'na bağış yapmalarını istiyorum" dedi.

 

nceki gün Engelsiz Yaşam Vakfı'nın Levent'deki merkezinde engelli bireylere akülü tekerlekli sandalye teslim töreni düzenlendi. Türk sanat müziğinin ünlü ismi Yılmaz Morgül'ün topladığı bağışlardan elde edilen gelir ile dört engelli bireye daha akülü tekerlekli sandalyeleri verildi. Engelsiz Yaşam Vakfı başkanı Atilla Kaplakarslan. iş insanı vakıf bağışçısı ve gönüllüsü Menekşe Kankavi, vakıf yönetim kurulu üyeleri Arif Işık ve Şeniz Ulusoy tekerlekli sandalyeleri hak sahiplerine ulaştırılması için Beykoz Engelliler Derneği başkanı Hasan Polat'a teslim ettiler.

 

Vakfa Yılmaz Morgül aracılığıyla Nuri Çetinkaya, Ali Rıza Dolapoğlu, Nilüfer Yavuz ve Tuna Mevlüt Çiftçi tarafından yapılan bağışlarla alınan dört adet akülü tekerlekli sandalye, Beykoz Engelliler Derneği'ne bağlı 71 yaşında %90 engelli Havva Özel, dokuz yaşında %64 engelli Barış Emre Ergen, 43 yaşında %42 engelli Metin Kamak ve kırk dört yaşındaki %65 engelli Yunus Emre Çakmak'a verilmek üzere teslim edildi.

 

Tekerlekli sandalyeleri vakıf başkanı Atilla Kaplakarslan ile birlikte nakliye aracına taşıyan Yılmaz Morgül ""Sahneye çıktığım zaman bana jest yapıp şampanya göndermek isteyen hayranlarımdan şampanya yerine Engelsiz Yaşam Vakfı'na bağış yapmalarını istiyorum. Böylece sürekli engelli bireylere ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız milyonlarca engelli kardeşimize hizmet etmek. Ülkemizdeki sekiz buçuk milyon engellinin sesi olmak istiyorum" dedi.